Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Rytíři Jedi

 
 
 
rytíři Jedi
 
 
 
 Darth Vader
 
 
Po souboji Anakina Skywolkera s Obi-Wanem Kenobim se Anakin velmi zmněnil už to nebyl Anakin Skywolker, ale Darth Vader (temný lord).
Vader si zhotovuje noví meč tentokrát už s červenou čepelí ....

první meč

pak si zhotovuje i druhý....

 druhý meč

Anakin žije jen proto že má na sobě spousty přístrojů. O dvacet let později se znovu utká s Obi-Wanem, ale tentokrát už jako Darth Vader. Souboj nakonec vyhrává Vader. Protože Darth Vader zjistil že luke se přidal k alianci (rebelům) tak ho chtějí s Darth Sidiousem (senátorem Palpatýnem) přivést na temnou stranu síly.  První střetnutí Luka s Vadrem dopadá takto: Vader usekl Lukovi pravou ruku a Luke musel ustoupit. Druhé střetnutí probíhá zcela jinak tentokrát přichází o pravou ruku Vader, ale souboj není zdaleka u konce Sidious vyšle obrovský proud temné síly na Luka. Když se Vader vzpamatuje chopí Sidiouse a hodí ho z úzkého můstku do nekonečných hlubin ovšem Vadera zasáhl největší proud temné síly.  Vader na konec umírá ovšem svím činem se stavá znovu Jedim a zároveň Anakinem ale živí je pouze společně s Obi-Wanem a Yodou v mysi Luka.
 

 
Hrabě Dooku
 
  
 
Tento mistr ovládá skvěle boj se světelným mečem kdysi byl učňem samotného mistra Yody. Když Dooku vstoupil k temné straně síly najal Jango Fetta, aby zabil senátorku Amidalu. Dooku Obi-Wana a Anakina poprvé porazil po druhé takové štěstí nemněl. Bylo to tehdy na Grievousově vlajkové lodi odsud se už živí nedostal (bylo to ve III.epizodě). Používal tento meč samozřejmě s červenou čepelí ....
 
 jeho meč
 


Darth Maul
 
  
 
Jeho mistr byl Darth Sidious. Maulova zbraň je oboustraný meč. Jsou to vlastně dva meče spojené v jeden. Obě dvě čepele jsou červené. Maul byl pověřen k tomu, aby pomohl obchodní federaci najít senátorku Amidalu. Amidalu však chránili jediové Qui-Gon a Obi-Wan. Po velmi únavném boji zabil Maul Qui-Gona, ale pak Obi-Wan přesekl Maula v půlce těla.
  jeho meč
 

 
Darth Sidious
 
 
Nejdříve působil jako neškodný senátor Palpatine. Pak se kvůli němu rozpoutali klonové války. Už to nebyl Palpatine, ale Darth Sidious, který na konec nalákal Anakina na temnou stranu síly. Pak se pokusil nalákat i Luka. Když zjistil že to nepůde tak ho chtěl zabít. Ovšem za cenu vlastního života se Darth Vader vzepřel Sidiousovi a hodil ho do bezedné propasti na Deat Star.
 
jeho zbraně
 
 
 
 
 

 
General Grievous
 
 
 
Jako nejvyšší velitel armády droidů a výborný vojenský stratég vede Generál Grievous síly Konfederace do bitvy proti republice. Grievous zasadí svůj nejsilnější úder když napadne hlavní město Coruscant a unese Kancléře Palpatina, vůdce Galaktického Senátu. Zčásti Vetřelec a zčásti droid, Grievous loví Jedie pro zábavu a hrdě si vystavuje světelné meče jeho obětí okolo opasku. Prošel výcvikem boje světelným mečem za vedení Sithského Lorda Hraběte Dooku – ovládá boj až čtyřmi světelnými meči. Jeho důmyslná strategie, bizardní tělesná forma a bezchybná vychytralost z něj dělají téměř neporazitelného nepřítele Jediů. Ovšem i jeho život na konec končí (zabil ho Obi-Wan).
 
on a jeho meče
 
 
 
 

 
Anakin Skywalker
 
 
 Anakina cvičil Mistr Obi-Wan Kenobi . Strach ze ztráty milované Padmé a taky slepá touha po moci a síle způsobily , že se Anakin přiklonil k Temné straně Síly a vstoupil do učení Darth Sidiouse od něhož dostal jméno Darth Vader. Později na vulkanické planetě Mustafar vyzval na souboj svého bývalého Mistra Obi-Wana Kenobiho . Obi-Wan vyhrál a svrhl Anakina do lávy. Ta mu způsobila vážná zranění . Zachránil ho Darth Sidious a díky mnoha operacím a speciálnímu systému a kyslíkové masce se z něj stal obávaný napůl člověk napůl robot - Darth Vader.
 
první meč
 
 
 
druhý meč
 
 
 

 
Obi-Wan Kenobi
 
 
 
Mistr Kenobi učil mladého Skywallkera. Když byla Republika ovládnuta Sithi, Obi-wan se nacházel na planetě Utapau. Na neštěstí bylo v jeho přítomnosti mnoho klonových vojáků, ale těm se nepodařilo mistra Kenobiho zabít. Vrátil se s mistrem Yodou na Coruscant kde zjistili že Anakin přešel k Temné straně Síly. Obi-wan pátral po Anakinovi, našel ho na planetě Mustafar. Tam se spolu utkali a Obi-wan zvítězil. Když Anakinova žena Padmé porodila dvojčata museli je rozdělit aby je Sithové nenašli. Obi-wan vzal jedno z dvojčat, chlapce, který se jmenoval Luke. Vzal ho na Tatooine kde ho předal nevlastnímu bratrovi Anakina a jeho ženě. O 20 let později Obi-wan prozradil Lukovi že je jedi a řekl mu, že jeho otec jím byl taky, ale neřekl mu pravdu o tom, že přešel na stranu zla. Při záchraně princezny Lei se Obi-wan setkal s Darth Vaderem který ho zabil. Obi-wan se zjevovl jako přízrak Lukovi a radil mu co má udělat proto, aby se stal jedim.
 
první meč
 
 
 
druhý meč
 
 
 

 
Luke Skywalker
 
 
 
20 let poté co byli jediové vyvražděni žil na planetě Tatooine mladý Luke. Luke se přátelil se starým Benem Kenobim. Později však zjistil, že Ben se ve skutečnosti jmenuje Obi-wan Kenobi a kdysi býval jediem a bojoval v Klonových válkách po boku jeho otce. Luke neměl nejmenší tušení, že jeho otec byl velký bojovník. Po Obi-wanově smrti se Luke rozhodl stát jedim. Přidal se k Alianci a byl jedním z nejlepších pilotů. Na planetě Hoth se mu zjevil přízrak Obi-wana a ten mu poradil ať se vydá do soustavy Dagobah, kde ho bude cvičit samotný mistr Yoda. O několik dnů později se poprvé setkal z Darth Vaderem, utkal se s ním a Vader mu řekl, že je jeho otec. Luke mu nevěří a Vader mu usekne ruku. Lukovi se podaří uniknout. Později se vrátí za Yodou, který mu potvrdí, že Vader byl kdysi Anakin Skywalker, jeho otec. O dva dny později se vydá za Vaderem, kterého porazí před samotným císařem. Luke ale Vadera nezabije. Pak se utká s císařem na kterého je moc slabý. Vader se nad synem smiluje a císaře (Darth Sidiouse) zabije on, ale zranění, které mu způsobil císař podlehne. Luke ale věděl že jeho otec se na poslední chvíly odvrátil od temné strany síly. A dále se mu zjevoval jako přízrak v normální podobě.
 
první meč
 
 
 
druhý meč
 
 
 
 

 

mistr Yoda

 

 

 
Yoda společně s mace Winduem a dalšími předsedá v radě jediů. Jeho rasa mu poskytuje dlouhověkost, díky které zemřel až při dovršení věku 900 let, ke kterému mu ale také pomohla živoucí Síla. Sám se do bitev například v Klonových válkách nezapojuje, jen je řídí z velícího centra. Jinak za války klonů bojoval pouze s Hrabětem Dooku. Po prohraném souboji s Darth Sidiousem se uchýlil do vyhnanství na nehostinnou planetu Dagobah. Jeho život skončil po ukončení výcviku Luka Skywalkera, po své smrti se okamžitě spojil se Sílou a zjevoval se jako přízrak po Obi-wanově boku.
 
meč mistra Yody
 
 
 

 
mace Windu
 
 
 
Mistr Windu patřil na Coruscantu k nejvýše postaveným v Radě Jediů. Jako jeden z mála tehdy žijících mistrů ovládal smrtící techniku vaapad. Tato technika, označovaná VII, byla zatím poslední objevenou technikou a v průběhu času se měnila, protože jen málokdo ji dokázal ovládnout. Windu byl instruktorem této techniky a jako takový se dříve věnoval zbývajícím technikám. Největší nebezpečí vaapadu však spočívalo v tom, že její uživatel se ocitl velice blízko k temné straně. Mace Windu zasedal v Radě po boku mistra Yody a byl v Republice velice vážený. Jeho úsudek dokázalo ovlivnit jen máloco. Když měl být Anakin přijat do řádu, Mace se proti tomu postavil. Časem však i on získal dojem, že Anakin je Vyvolený a nastolí rovnováhu Síly. Byl to však právě on, kdo nakonec zemřel Anakinovou rukou.
 
meč Windua
 
 
 

 
Qui-Gon Jinn
 
 
 
Qui-Gon Jinn byl učedníkem ctižádostivého hraběte Dooku a jeho trénink na něm zanechal dost výrazné stopy. Vštěpoval mu po celá jeho učednická léta nezávislost a to se v Jinnově pozdějším věku projevilo tvrdohlavostí a neústupností a tyto vlastnosti si zachovával především vůči Radě. Jeho výcvik však neměnil nic na tom, že byl mezi Jedii velice vážený a navzdory jeho vzpurnosti ho Rada uznávala. Po povýšení na rytíře Jedi měl Qui-Gon celkem tři Padawany. Jeho druhým Padawanem byl nechvalně známý Xanatos, který se těsně před svou zkouškou stal příznivcem temné strany. Přestože Qui-Gonovi zůstal po tomto neúspěchu na duši pořádný šrám, vzal si později jako svého učedníka Obi-Wana Kenobiho. Přestože si s Obi-Wanem zpočátku příliš dobře nerozuměli, společným překonáváním nebezpečí se z nich nakonec stali přátelé. A jako takoví již byli vysláni na jednání s Obchodní federací, která zahájila blokádu Naboo. Když se pak oklikou přes Tatooine a Coruscant dostali zpět na Naboo, nalezl smrt v boji s Darth Maulem, učedníkem posledního Sitha Dartha Sidiouse.
 
meč Qui-Gona
 
 
 

 
Kit Fisto
 
 
 
Kit je obojživelný Nautolan z planety Glee Anselm, mírného vodního světa v Prostředním pásu. Jeho hlavová chapadla jsou chemicky citlivá, ale poskytují mu nezvyklou výhodu. S jejich pomocí totiž dokáže vnímat citové pohnutí nepřítele a tak mnohem lépe než jiní Jediové dokáže využít každé sebemenší slabiny.
Byl mistrem Windu vybrán jako jeden z těch, keří mu měli asistovat při zatýkání Palpatina. Kit se totiž osvědčil v bitvě na Geonosis, kde jste ho mohli vidět, jak zničil bitevního droida, který měl hlavu C-3PO. Zemřel však stejně jako další dva mistři a nakonec i mistr Windu.
 

 
Plo Koon
 
 
 
 
Plo Koon byl Kel Dor z planety Dorin. Kvůli své fyziologii musel v prostředích bohatých na kyslík nosit ochranné brýle a protikyslíkovou masku. Jak je u Kel Dorů zvykem, disponoval i Plo velmi citlivými orgány, které jen znásobovaly jeho velké schopnosti v Síle, které kolovaly v žilách jeho rodiny. Byl totiž potomkem dlouhé pokrevní linie jediů.Většinu času ve válce trávil na planetě Cato Neimoidie kde byl také zabit kolnovými vojáky po rozkazu 66.
 

 
Ki-Ady-Mundy
 
 
 
Mistr Mundi byl jedním z nejlepších jediů ze všech. Byl moudrý a uměl skvěle zaházet s mečem. Jeho rasa patří k nejintelgentnějším v celé galaxii. Vypadá skoro jako člověk až na jeho protáhlo lebku vkteré je společně s mozkem i jeho druhé srdce. Ki se zúčastnil záchrané akce na Geonisis. Většinu času ve válce trávil na planetě Mygeeto. Když byla Republika ovládnuta Sithi byl zabit klonovými vojáky na Mygeetu.
 

 
Shaak Ti
 
 
 
Tato hrdá Togrutka se vymanila z mentality svého druhu a stala se nezávislou a samostatnou. Stejně jako ostatní Togruti je dobře uzpůsobená k pohybu a orientaci v davu, protože její duté hlavové výrůstky jí umožňují lépe vnímat, zatímco ostatní mohou být zmateni vírem pohybů.
Vzor jejích lekku (hlavových ocasů) slouží na její rodné planetě k odlákání pozornosti dravců.
Shaak Ti nebyla zabita jako většina ostatních Jediů během válek,  klonovými vojáky. Byla totiž zajata a nakonec i zabita kyborgem generálem Griveousem
 

 

Bultar Swan

Rytířka Jedi Bultar Swan byla po většinu svých učednickýchlet Padawanem Plo Koona. Před Plo Koonem byl jejím mistrem Micah Giett.
Bultar vyvinula poněkid zvláštní techniku boje. Láká totiž svého soupeře zdánlivou nehybností a pak provede smrtící výpad, který se provádí jediným plynulým pohybem. Byla také jedním z Jediů, kteří se účastnili záchranné mise na Geonosis. Podobně jako Anakin se nikdy úplně nepodřídila tradici jedijského oděvu. Stejně jako Skywalker nosila totiž tmavou tuniku a tmavý kabátec. 


Aayla Secura

zdroj

Aayla Secura je Twi´lek. Twi´lekové pochází z planety Ryloth. Twi´lekové se podobají lidem, avšak jejich kůže má jinou barvu a místo vlasů mají dva hlavové ocasy. Aayla byla nejznámějším zástupcem této rasy v Chrámu. Jedním z dalších Jediů Twi’lecké rasy byl například Anoon Bondara, který se objevil v knize Shadow Hunter. Byla to skutečně skvělá bojovnice a podařilo se jí přežít i konflikt na Geonosis i souboj s Generálem Grievousem, při který jako jediná s Shaak Ti a Ki-Adi_Mundim přežila. Nakonec však byla zabita spolu s Barriss Offee na tajemném světě zvaném Felucia klonovými vojáky.


 
Barriss Offee
 
 
 
Barriss Offee byla učednicí Luminary Unduli. Specializovala se na boj ve dvojici, takže se svou mistryní vytvářely neuvěřitelně silný pár. Kromě toho byla Barriss také vynikající léčitelka. Dokázala totiž s pomocí Síly léčit nejen nemoci fyzické, ale i duševní, což i mezi Jedii byla výjimka.
Těsně před Klonovými válkami se vydala se svou mistryní, Obi-Wanem a Anakinem na mírovou misi na planetu Ansion. Společně tam měli odstranit hrozbu, že by se tato planeta odtrhla od Republiky. Barriss zpočátku považovala Anakina za netrpělivého a roztěkaného a když se dozvěděla, v jak pozdním věku byl přijat, její nedůvěra se ještě prohloubila. Nakonec se ale s Anakinem přece jen spřátelila.Ovšem ani to ji nezachránilo na planetě Felucia před smrtí po vydání vlastizrádného rozkazu 66. Na této planetě padla společně s Aaylou Securou.
 

 

Agen Kolar

 


 

Agen Kolar je Zabrak. Byl jedním ze tří Jediů, které Mace Windu vybral, aby mu pomohli zatknout kancléře Palpatina. Agen připomíná člověka, liší se snad jen rohovými výrůstky na hlavě, které se postupem času obnovují.
Mezi svými druhy v Chrámu byl pověstný tím, že nejdřív útočí a až potom se ptá. Agen byl výtečný mistr světelného meče, bohužel však, stejně jako jeho přátelé, zemřel Palpatinovou rukou. Snad proto, že si ani jeden z nich neuvědomil, jak velké nebezpečí Palpatine představuje.


 

 
 

TOPlist